Mossberg - Maverick

Společnost F.O.Mossberg and Sons Inc. byla založena již v roce 1919. Dnes po více než devadesáti letech je jedním z největších výrobců ručních palných zbraní v USA, ale i ve světě. Produkce v posledních desetiletích pravidelně překračuje hranici tří set tisíc kusů zbraní ročně! Je nutné upozornit, že těchto výsledků dosahuje firma Mossberg pouze ve výrobě brokovnic a to v drtivé většině typu pump-action. Výrobní program je rozdělen mezi dvě značky, tou první je Mossberg a druhou Maverick.

Mossberg

Mossberg vyrábí kvalitní brokovnice pro služební, obranné a lovecké použití. Nejznámější jsou následující modely. Mossberg 590A1, který je oficiálně zaveden U.S.Army – Military Police a splňuje jednu z nejpřísnějších norem Mil-Spec 3443E (zbraň musí prokázat velkou odolnost při extrémním klimatu, hrubém zacházení a schopnost odstřílet minimálně 3000 ran municí 12/76mm Buck-shot)! Mossberg 590 je také zařazen do výzbroje U.S. Coast Guard (Pobřežní stráž Spojených států). Celkem používá různé modely brokovnic značky Mossberg v počtech až několika tisíc kusů, více než sto padesát ozbrojených složek v severní americe i jinde ve světě. V České republice jsou zavedeny zbraně Mossberg u Vězeňské služby Č.R. a Justiční stráže - Ministerstva spravedlnosti. Na civilním trhu v USA jsou velice populární různé specializované lovecké modely zbraní Mossberg, ať už pro lov krocanů, či odstřel divokých prasat a spárkaté zvěře. Snad vůbec nejrozšířenější jsou zbraně této značky u běžných, civilních uživatelů, kteří si je ve Spojených státech pořizují pro ochranu života, zdraví a majetku. Brokovnice Mossberg se vyrábějí s délkou hlavně od 14,5“ do 28“ a mohou mít různé typy povrchové úpravy (parkerizování, klasické černění atd.). V posledních letech se stále více prosazují také nové modely samonabíjecích brokovnic této značky a to jak pro lovecké účely, tak i speciální verze určené pro služební, či obrané použití. Jedná se především o novou modelovou řadu 930. Nejnovějším, doslova hitem, jsou kompaktní modely řady 500 vybavené speciálním úsťovým nástavcem. Ten umožňuje bezpečné vyrážení zámků výstřelem a nebo v dalších verzích, dokonale stabilizuje zbraň při střelbě.

Maverick

Pod značkou Maverick jsou dodávány zbraně s vynikajícím poměrem mezi cenou a kvalitou. Je možné bez nadsázky tvrdit, že se jedná o vůbec nejlevnější brokovnici typu pump-action, vyráběnou v USA! Maloobchodní cena v ČR snese srovnání s konkurencí, pocházející z méně rozvinutých zemí (Čína, Turecko, Filipíny atd.), ale technologicky se jedná o zbraně dostatečně vyspělé, používající některé prvky legendární řady Mossberg 500/590. Brokovnice Maverick se vyrábějí s délkou hlavně 18,5“, až 24“ s tradičně černěným povrchem.

Prodej v ČR

Na náš trh se zbraně Mossberg a Maverick dodávají se zámkem zbraně, originálním a českým návodem. Na brokovnice obou značek je dovozcem poskytována záruka v délce dvou let. Dále si zákazník může dokoupit různé originální příslušenství (např. kryt hlavně – head shields, šíny pro montáž kolimátoru) a doplňky od renomovaných firem Hogue, Pachmayr a ATI (pistolové rukojeti, pažby atd.).

© 1991 - 2020 Banzai s.r.o., Všechna práva vyhrazena

WebAdmin FrogZone.CZ s.r.o.