Kimber

Tato relativně mladá, agilní firma (v roce 2009 oslavila 30 let své existence), je v současnosti největším výrobcem zbraní systému 1911 v USA! Po útlumu tradičních výrobců na přelomu osmdesátých a devadesátých let dvacátého století, se společnost Kimber chopila šance a pod heslem „Continuing The Legacy“ („Pokračování odkazu“) prorazila na trh. Zhruba za deset let se tato značka stala leaderem s ročním prodejem přesahujícím padesát tisíc kusů zbraní této koncepce! Přes neustále rostoucí objem produkce, klade tento výrobce maximální důraz na kvalitu, vysokou schopnost inovovat a modernizovat.

Uživatelé

Důkazem pravdivosti tvrzení o maximální kvalitě je zavedení zbraní Kimber u mnoha ozbrojených složek. V roce 2003 došlo k přezbrojení největší policejní zásahové jednotky v USA, L.A.P.D.- SWAT na pistoli Kimber TLE II. a v následujícím roce 2004 byla zbraň Kimber Warrior zavedena u nově založené elitní jednotky U.S.Marine Corps - Detachmentu 1 (součást U.S.SOCOM)! V současnosti používá různé modely zbraní Kimber několik desítek policejních jednotek, včetně elitních - zásahových!

Modelové řady

Výrobní program dnes zahrnuje více než šedesát typů pistolí, které jsou podle určení a provedení rozděleny do následujících modelových řad: Custom II.+ Custom Target II., Gold Match II., Compact II.+ Pro Carry II., Ultra Carry II., Tactical II., Eclipse II., CDP II., TLE II., Warrior, Aegis II., Raptor II., Rimfire Pistols a Custom Shop. Většina zbraní je dodávána v tradiční ráži 45ACP, ale některé typy se vyrábějí i v rážích 10mm Auto, 38 Super Auto a 9X19mm, 22 LR. Pistole Kimber mají už u základních typů prvky, které se u jiných výrobců vyskytují pouze u laděných modelů, jako např.: odlehčená hliníková spoušť, prodloužený „bobří ocas“, prodloužená páčka pojistky nebo skeletonizovaný kohout.

Výroba

Společnost Kimber si sama vyrábí většinu komponentů, ze kterých se její zbraně skládají. Využívá při tom špičkových materiálů a nejmodernějších postupů. Pouze následující díly pocházejí od jiných, renomovaných výrobců: 1. mířidla – LPA (Italie) a Meprolight (Izrael) , 2. rám s integrovanou kolejnicí picatinny – Caspian (USA). Zbrojovka Kimber dále produkuje velice kvalitní kulovnice a malorážky, pro lovecké, sportovní a služební použití.

Prodej v ČR

V současnosti se na tuzemský trh dováží pouze pistole a odstřelovací, či sportovní pušky značky Kimber. Každá zbraň se dodává v kufříku s originálním návodem, českým návodem, pomůckou pro rozborku, zámkem na zbraň a s jedním zásobníkem. Dokoupit lze širokou škálu originálního příslušenství, případně také doplňků značky Pachmayr (USA) a Hogue (USA). Jedná se hlavně o různé typy střenek, zásobníků a mířidel. Na zbraně Kimber je poskytována standardní záruční doba, čtyřiadvacet měsíců. V případě, že se rozhodnete zakoupit produkt této renomované značky, získáte výrobek, ve kterém se setkává genialita klasické konstrukce Johna Mosese Browninga (konstruktér modelů 1911, HP35, atd.) a nejmodernější technologie. Ten pocit, že používáte koncepci starou takřka sto let a vyrobenou podle nejnovějších postupů 21.století, Vám nemůže nabídnout žádná jiná zbraň.

© 1991 - 2020 Banzai s.r.o., Všechna práva vyhrazena

WebAdmin FrogZone.CZ s.r.o.