Troy Industries, Inc.

Tato mladá a velice dynamická společnost z USA, se v posledních letech stala nepostradatelným dodavatelem, významných výrobců zbraní. Odběrateli jsou firmy jako S&W, H&K, Ruger, LWRC, LaRue Tactical, VTEC, POF USA a mnoho dalších. Troy Industries se zaměřuje především na vývoj a následnou výrobu doplňků pro dlouhé palné zbraně. V některých případech se dokonce jedná o celé sady, které jsou určeny pro kompletní přestavbu zbraně. Veškeré produkty jsou navrženy s maximálním ohledem na následné využití u ozbrojených složek. Samotná výroba potom probíhá podle nejpřísnějších technických norem a je při ní využíváno nejkvalitnějších materiálů. Společnost Troy Industries nevyužívá žádné subdodavatele z rozvojových zemí a drtivá většina její produkce je realizována výhradně v USA!

Produkty pro zbraně řady AR-15/M16

Pravděpodobně nejrozsáhlejší částí sortimentu, který nabízí společnost Troy, jsou díly a doplňky pro zbraně řady AR-15. Jedná se v první řadě o doslova obrovskou nabídku mnoha typů celokovových předpažbí, která mají různé tvary, velikosti, povrchové úpravy, rozmístění, či uspořádání lišt MIL-STD 1913 (Picattiny). Výrobce také dodává vlastní modely teleskopických pažeb, zásobníků, pistolových rukojetí, ovládacích prvků a poutek pro uchycení nosného popruhu. Nabízeny jsou dokonce i kompletní, vysoce kvalitní zbraně, označované jako M-7, které jsou vyráběny v menších sériích. Tyto zbraně jsou ale určeny výhradně pro prodej v USA a jejich export je možný pouze pro použití u oficiálních ozbrojených složek, spojeneckých zemí (např. NATO).

Produkty pro zbraně řady Vz.58/CZ-858

Bezpochyby dobrou zprávou pro tuzemské zákazníky je fakt, že pozornosti tohoto renomovaného výrobce, neušla ani naše „stará a známá“ zbraň, samopal (či snad již jednou pro vždy – útočná puška) Vz. 58, respektive její samonabíjecí verze. V první řadě se jedná o kompletní celokovové předpažbí, které je vybaveno několika lištami MIL-STD 1913, pro uchycení příslušenství. Dále pak adapter pro montáž teleskopické pažby, ve stylu M4. Můžeme jen doufat, že dojde ještě na další části a doplňky, které budou dále zpříjemňovat práci mnoha uživatelům této populární zbraně.

Odnímatelná mířidla

Výrobce také dodává pravděpodobně nejširší nabídku odnímatelných mířidel, pro použití především na dlouhých kulových zbraních, které jsou vybaveny standardní lištou MIL-STD 1913. Z této nabídky obzvláště vynikají sklopná mířidla. Na výběr je celá řada tvarových řešení a několik záměrných obrazců. Samostatná hledí jsou koncipována tak, aby je bylo možno použít spolu se standardní, pevnou muškou zbraní řady AR-15/M-16. Kompletní sady odnímatelných, či sklopných mířidel jsou vhodné pro celou škálu zbraní, na kterých byly otestovány při služebním a bojovém nasazení. Kromě již výše uvedené řady AR-15/M-16 se jedná především o tyto útočné pušky, karabiny a samopaly: SAN Swiss Arms (SG550, 551, 553, 556, 751 a 522), HK (UMP, MP-5 a G-36), Bushmaster/Remington (ACR), FN (F-2000 a SCAR) a CZ (805 Bren a Scorpion Evo-3).

Předpažbí a sady pro přestavbu zbraní

Sortiment tohoto progresivního výrobce zahrnuje také velké množství tzv. railových předpažbí pro zbraně mnoha výrobců. Jako příklad lze uvést předpažbí, či případně i kompletní sady pro přestavbu, zbraní SAN Swiss Arms SG 553, Sig Sauer-USA 556, HK G-36,HK MP-5, M-14, IMI Galil, Ruger Mini 14/30 a Ruger 10/22. Nabízen je rovněž tří-railový adapter pro osvědčený granátomet M-203.

Produkty pro služební a sportovní zbraně

Velkou pozornost rovněž věnuje společnost Troy Ind. doplňkům v podobě různých krytek, oček a úchytů. Velice oblíbenou položkou je tzv. přední pistolová rukojeť, určená k instalaci na railová předpažbí. Na rozdíl od mnoha dalších výrobců, dodává firma Troy tuto rukojeť v celokovovém odolném provedení. Přitom za solidní cenu a již v základním uspořádání tak, že se jedná o rukojeť složenou z několika částí, kterou si může sám uživatel jednoduše upravit. V případě, že momentálně potřebuje kratší rukojeť, tak jednoduše odšroubuje spodní část a poté již pouze přemístí koncovku. Dále je nutné neopomenut širokou nabídku kvalitních nosných popruhů, které jsou vyrobeny z vysoce odolných, ale zároveň uživatelsky přívětivých materiálů. Dodávány jsou popruhy s jednobodovým i dvoubodovým uchycením na zbraň. Sortiment tohoto dodavatele zahrnuje rovněž produkty sesterské, či spíše dceřinné společnosti, VTEC. Z její nabídky je pravděpodobně nejzajímavější položkou jednoduchý, ale velice účelný úchyt pro taktickou svítilnu. Ten umožňuje rychlou instalaci běžných svítilen s válcovým tělem, o průměru 0,8“ a nebo 1“. Takové svítilny jsou nejoblíbenější a celosvětově nejrozšířenější. Díky této instalaci se svítilna nachází blízko přední rukojetí a tak je možná její pohodlná obsluha, ke které není potřeba žádný spínač s kabelem. Celková nabídka je však ještě mnohem širší a navíc se neustále rozrůstá.

Pistole ráže 22 LR

V poslední době byla nabídka společnosti dokonce rozšířena o první pistole zn. Troy. Jedná se o dva modely zbraně v ráži 22 LR, které jsou vybaveny integrovaným tlumičem hluku. Tyto pistole byly vyvinuty na bázi známého modelu zn. Ruger, konkrétně Mk III. Případné zájemce ale musím rovnou zklamat, protože dovoz do ČR neumožňuje současná legislativa v USA a navíc se u nás jedná o zbraň kategorie A, tedy zakázanou.

Prodej v ČR

Na tuzemský trh dodáváme většinu produktů společnost Troy. Přirozeně není možné trvale držet skladem kompletní produkci, která je v aktuální nabídce výrobce. Některé, především méně obvyklé položky, jsou dodávány pouze na základě závazné objednávky zákazníka. Poskytujeme standardní dvouletou záruční lhůtu. Většinu nabízených produktů je také možné zasílat poštou.

Pro civilní uživatele v ČR, není možno dodat tyto položky: kompletní zbraně (pistole, karabiny M-7 a nebo sadu obsahující tzv. Upper Receiver M-7), zásobníky, tritiová mířidla, teleskopické pažby a tlumiče výšlehu (ale pozor, úsťové brzdy je možno bez problémů dodat). Uvedené položky mohou objednat a zakoupit pouze oficiální státní ozbrojené složky, které musí splnit všechny administrativní požadavky, které jsou z americké strany kladeny. Seznam těchto produktů se může časem měnit, ale na místě je obava, že spíše k horšímu.

© 1991 - 2020 Banzai s.r.o., Všechna práva vyhrazena

WebAdmin FrogZone.CZ s.r.o.