Hogue

V roce 1968 byla v Kalifornii (USA) založena malá rodinná firma Hogue Inc., která v následujících desetiletích rozšiřovala své pole působnosti. Dnes se jedná o moderní podnik s opravdu velkou škálu produktů nejrůznějšího charakteru. Nejznámější jsou přirozeně doplňky zbraní, jako jsou střenky vyrobené z měkčené pryže, dřeva, či hliníku pro pistole a revolvery. Dále také výrobce dodává pažby pro kulovnice a brokovnice. Aktivity společnosti zahrnují produkci plastových polotovarů a potřeb pro domácnosti. Firma je vybavena nejmodernějším zařízením pro zpracování plastů ve velkém měřítku.

Produkty pro revolvery

Výrobce má pravděpodobně vůbec nejširší nabídku střenek pro revolvery na světě. Nejpopulárnější jsou střenky vyrobené z měkčené pryže, či dřeva. Pro výrobu dřevěných střenek jsou používána výhradně kvalitní tropická dřeva, jako jsou Coco Bolo, Pau Ferro, Goncalo Alves a Kingwood. Tuto nabídku ještě rozšiřují ještě různé možnosti úprav, jako je laminování, drážkování povrchu, či osazení střenek zakončením z odlišného druhu dřeva. Pro některé modely zbraní je možno objednat i střenky, které jsou vyrobeny z tvrdého polymeru, který imituje klasické materiály jako je rohovina, slonovina a nebo perleť. Pryžové a dřevěné střenky jsou dodávány pro revolvery těchto značek – SW, Ruger, Colt, Taurus a Dan Wesson.

Produkty pro pistole

Střenky

Pistolové střenky jsou vyráběny také především z měkčené pryže a dřeva. Ohledně použitých materiálů je situace identická, jako u výše uvedených revolverů. Zajímavostí a novinkou posledních několika let je výroba střenek pro některé modely pistolí z micarty, pryskyřice G10 či hliníku. Nabídka opět zahrnuje obrovskou škálu barev a provedení, ze kterých si může vybrat snad každý zájemce. Výrobce v současnosti dodává střenky pro následující značky pistolí – Sig Sauer, SW, Ruger, CZ, Walther, Colt, Beretta, Browning, Para Ordnance, Taurus, Caspian, Tanfoglio a Magnum Research (Desert Eagle).

Návleky

Tyto návleky z měkčené pryže jsou oblíbené především u uživatelů zbraní s polymerovým rámem, jako jsou Glock, HK a Springfield XD. Nově jsou tyto návleky dodávány i v jiných barvách, než je klasická černá. Jedná se především o barvu zelenou (OD Green), pískovou (Desert Tan) a dokonce i růžovou.

Produkty pro dlouhé zbraně

Pažby a rukojeti

Výrobce dodává celou řadu pryžových pažeb, předpažbí a rukojetí pro dlouhé kulové i brokové zbraně. Nabídka zahrnuje tyto výrobce, či modelové řady –Mossberg/Maverick, Remington, AR-15/M-16, AK-47/AK-74, Mauser 98, Weatherby, Howa, Ruger, Savage a Winchester. Pažby a rukojeti jsou dodávány v celé škále barevných provedení. Od tradiční černé, přes zelenou a pískovou, až po oranžovou (zbraně záchranářů). Možné jsou i různé maskovací vzory, které jsou populární především v USA.

Prodej v ČR

Na tuzemský trh dodáváme v podstatě kompletní sortiment značky Hogue. Přirozeně není možné trvale držet skladem kompletní produkci, která je v nabídce výrobce. Některé, především méně obvyklé modely, jsou dodávány pouze na základě závazné objednávky zákazníka. Většinu produktů zn. Hogue je také možné zasílat poštou.

© 1991 - 2020 Banzai s.r.o., Všechna práva vyhrazena

WebAdmin FrogZone.CZ s.r.o.