Nightforce

Společnost Nightforce je jedním z nejrenomovanějších světových výrobců optiky. Výrobní kapacity této firmy se nacházejí v USA a Japonsku. Vývojová pracoviště jsou v USA a Austrálii. Na rozdíl od některých dalších výrobců této kategorie, dodává společnost Nightforce svou produkci také civilním uživatelům, kteří požadují absolutně špičkové parametry a jsou za ně přirozeně ochotni zaplatit požadovanou cenu. Zaměřovací dalekohledy Nightforce jsou špičkovou optikou, která obstojí i v těch nejnáročnějších podmínkách. Každému dalekohledu je při výrobě věnována mimořádná pozornost. Jednotlivé kusy jsou po výrobě podrobeny 100% individuální inspekci. Optická soustava je tvořena elementy z vysoce kvalitního tvrzeného skla s trojitou čočkou objektivu. Tělo dalekohledu je vyrobeno z odolného hliníku letecké třídy 6061-T6.

Všechny zaměřovací dalekohledy Nightforce mají proměnné přiblížení, 30 mm tubus a osvětlenou záměrnou osnovou. Jsou určeny sportovním střelcům, lovcům a vojenským či policejním odstřelovačů, kteří se pro splnění svých náročných požadavků při výběru zaměřovacího dalekohledu rozhodli pro světovou špičku.

U různých modelů zaměřovacích dalekohledů Nightforce si lze vybrat z celkem až 12(!) druhů záměrné osnovy, z nichž 6 umožňuje měření vzdálenosti cíle s možností eventuálního nadsazení, podsazení, předsazení nebo odsazení.

Za pozornost stojí rovněž montáže Nightforce, které jsou určeny pro kolejnici Picatinny. Kroužky montáže se nabízejí ve čtyřech výškách v jedno- nebo dvoudílném provedení. Také kolejnici Picatinny je možno dodat pro nejpoužívanější typy pušek, též v jedno- nebo dvoudílném provedeni. Bohužel, Nightforce nenabízí kolejnice pro všechny typy kulovnic. Proto je zde i jednodílná kolejnice Picatinny v polotovaru, kterou lze přizpůsobit na kterýkoliv typ pouzdra závěru.

Zaměřovače řady NF používá celá řada špičkových sportovních střelců, včetně několika mistrů světa v náročné disciplíně Benchrest. Zaměřovací dalekohledy řady NXS využívají tisíce armádních a policejních odstřelovačů v mnoha zeních světa.

Nightforce - řada NXS

Zaměřovací dalekohledy Nightforce NXS splňují i nejnáročnější vojenské podmínky Mil-Spec. Tyto dalekohledy jsou vyvinuty, aby obstály i v těch nejhorších podmínkách. Vodotěsnost dalekohledů NXS je testována v tlakové nádrži simulující ponoření ve vodní hloubce 100 stop! Schopnost obstát v extrémních teplotách je testována vystavením dalekohledu teplotě – 80° Fahrenheita v dusíkové atmosféře a jeho následným zahříváním na 250° Fahrenheita, během jedné hodiny! Spolehlivost funkce dalekohledu je kontrolována u obou teplotních extrémů. Odolnost proti nárazu i zpětnému rázu je testována na 1 250 G! Zaměřovací dalekohledy řady NXS se dodávají s těmito rozměry objektivu: 24 mm, 32 mm, 50 mm a 56 mm.

Kompaktní zaměřovací dalekohledy NXS 1-4x24, 2,5-10x24 a 2,5-10x32 jsou určeny tam, kde je pro zasažení pohybujícího se cíle na kratší vzdálenost třeba rychlé zamíření. Hodí se zejména pro velkorážní lovecké pušky určené pro lov nebezpečné zvěře, kde je, díky své výjimečné odolnosti, schopen vydržet i velký otřes a zpětný ráz, kterým se tento typ zbraně vyznačuje. Dalším možným uplatněním zaměřovačů této řady je služební, či sportovní využití. Obzvláště je vhodné použití v kombinaci se samonabíjecí (případně samočinnou) puškou, či karabinou. Reostat umístěný ze strany umožňuje snadno a plynule regulovat intenzitu osvětlení záměrné osnovy.

Větší typy zaměřovacích dalekohledů NXS, jako jsou: 3,5-15x50, 3,5-15x56, 5,5-22x56, 8-32x56 nebo 12-42x56 se uplatní při střelbě na dlouhé a extrémně dlouhé vzdálenosti. Využít je může sportovní střelec, lovec a hlavně především vojenský či policejní odstřelovač, pro jehož účel jsou primárně určeny a kde je tento typ také nejpoužívanější, zejména u výkonných odstřelovacích pušek (r. 50BMG, 338L. atd.). Rektifikační šrouby lze ovládat snadno a rychle. Jedno kliknutí znamená posun záměrné osnovy o ¼ MOA. Ovládání paralaxy, které je umístěno na levé straně, umožňuje plynulou a snadnou regulaci.

Nightforce - řada NF

Zaměřovací dalekohledy řady Precision Benchrest (NF) 8-32x56 a 12-42x56 jsou primárně určeny pro sportovní střelbu. Jejich rektifikace je o něco citlivější, než u řady NXS. Jedno kliknutí znamená posun záměrné osnovy o 1/8 MOA. Ovládání paralaxy je u této řady řešeno formou prstence na objektivu. Reostat pro ovládání intenzity osvětlení záměrné osnovy je umístěn na pouzdře okuláru. Okulár s rychlým ostřením umožňuje získat snadno a rychle ostrý obraz cíle. I když zaměřovací dalekohledy řady Precision Benchrest nedosahují tak extrémní odolnosti vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám a hrubému zacházení, jako řada NXS, jsou odolné vůči otřesu a zpětnému rázu velkorážní zbraně ráže 50 BMG, což je pro civilní účely známka dostatečně vysokého standardu odolnosti.

Prodej v ČR

Naše společnost byla, díky situaci panující na tuzemském trhu, nucena přijmout následující opatření. Prodej realizujeme pouze v naší provozovně, při hotovostní platbě, či zálohové platbě převodem na účet. Druhou možností je zaslání na dobírku, obchodním balíkem ČP. Důvodem jsou pokračující neoficiální dovozy do ČR, při kterých dochází k cenovým deformacím a nezřídka i daňovým, případně celním únikům. Naše společnost poskytuje na optické produkty značky Nightforce plnou záruku po dobu dvaceti let, přímo v ČR. Zákazník tedy není, v případě reklamace, nucen zaslat produkt přímo výrobci do zahraničí (tak jako je tomu u mnohých „šedých“ dovozů). Dále upozorňujeme, že na neoficiálně dovezené produkty zn. Nightforce neposkytujeme záruční servis. V úvahu připadá pouze servis, který bude placený samotným zákazníkem.

© 1991 - 2020 Banzai s.r.o., Všechna práva vyhrazena

WebAdmin FrogZone.CZ s.r.o.